Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'na Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan Destek

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'na
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan Destek


Sevgili Dostlar,

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, 2023 Nisan’da Adana’da - 11. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı organizasyonumuza destek vereceğini sizlerle paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Karnavalımız, bakanlığın organizasyonunda gerçekleştirilmekte olan Türkiye Kültür Yolu Festivalleri projesine dahil edilmiştir.

Orijinal formatında düzenlenmeye devam edecek olan karnavalımıza bakanlık tarafından yurt içinde ve özellikle yurt dışında çok önemli tanıtım desteği verilecektir. Böylelikle gelecek yıllarda çok daha fazla yerli/yabancı turistin Adana’yı ziyaret etmesine büyük katkı sağlanacaktır.

10 yıl önce sivil bir inisiyatif olarak başlatılan karnavala en başından beri destek veren Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi, Merkez İlçe Belediyeleri, Adana Ticaret Odası gibi birçok kurumun yanı sıra T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da destek vermesiyle, karnavalın içeriği de zenginleşecektir.

Tek sahibi Adana halkı olan karnavalımızı, bu desteği de yanımıza alarak, 2023 senesinde daha da renkli ve çok daha fazla katılımla gerçekleştireceğimize inancımız tamdır.

Bu önemli ve anlamlı destekleri için bakanımız Sayın Mehmet Ersoy başta olmak üzere, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tüm ilgili birimlerine ve yöneticilerine teşekkür ederiz.

Hazırlıklarına başlamış olduğumuz 2023 karnavalımızla ilgili gelişmeleri sosyal medya hesaplarımız üzerinden sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Saygı ve sevgilerimizle,
Nisan’da Adana’da...