Tarihi Kent Merkezi Gezintisi

Türkiye’nin en büyük camisi Sabancı Merkez Camiden başlayarak yürüyerek 2 saatte kent merkezini gezebilirsiniz. Adana Sinema Müzesi, Atatürk Evi Müzesi, Tarihi Kız Lisesi Kültür Merkezi ve Tepebağ Evleri bir birine çok yakın. Restore edilip otel olan Bosnalı Konağı, 1600 yıllık Tarihi Taşköprü’yü izleyerek hülyalara dalmak için son derece uygundur. 16 YY’dan kalma Ulu Cami Külliyesi ve Ramazanoğlu Konağı; yanı başındaki Türkiye’nin en uzun saat kulesi Büyük Saat de görülmesi gerekenler listesinde.

Parklarda Hayat

Seyhan Nehri kenarındaki Merkez Park gezi treni, yürüyüş ve bisiklet parkuru, çocuk bahçeleri ve dinlenme alanlarıyla son derece keyifli . Ayrıca nehirde gondol ya da deniz bisikleti sefası da yapabilirsiniz.

Adana Kebap

“Adana Kebabını Adana’da yeme tecrübesi” için kentteki yüzlerce kebapçıdan birini seçmekte zorlanacaksınız. İster kent merkezindekilerden birini seçin, ister Kuzey Adana’nın göle bakan sırtlarındaki manzaralı kebapçılardan birini…

Kentin Sosyal Merkezi

Tarihi Gar Binasının da yer aldığı İstasyon (Uğur Mumcu) Meydanından Ziyapaşa Bulvarı boyunca bir yürüyüş yaparak Adana’nın modern yüzüne bir göz atın. Gözünüze kestirdiğiniz sayısız kafe ve lokantadan birine oturabilir, Atatürk Parkı’na uğrayıp kalpli “Adana” yazısıyla fotoğraf çektirebilirsiniz. Kentin kuzey tarafında yer alan Turgut Özal Bulvarı’na da mutlaka uğrayın. Eğlence ve lezzet mekanlarındaki çeşitliliğe şaşıracaksınız..

Göl Kıyısında Kahvaltı

Kentin kuzey sınırını oluşturan Seyhan Baraj Gölü kıyıları Kuzey Adana’nın büyüleyici kent siluetini izleyerek kahvaltı yapmak için bire birdir. Sonrasında gölün etrafında 30 kilometrelik bir tam tur atıp kent merkezine dönebilirsiniz.