6. Uluslararası
Portakal Çiçeği Karnavalı
7 Nisan 2018
Duyurular
KARNAVAL'DA SATIŞ STANTLARI DUYURUSU
Sevgili Dostlar,

2018 Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı sırasında stant açmak isteyenlerin başvuruları üzerine açıklama yapma ihtiyacı duyuyoruz.  Şöyle ki;
 
- Karnaval süresince kurulan satış stantlarının organizasyonundan Karnaval Komitesi sorumlu değildir. Komitenin bu konuda tavsiye dışında herhangi bir yetkisi de bulunmamaktadır. KARNAVAL KOMİTESİ SADECE SPONSOR ŞİRKETLERİN STANTLARININ DÜZENLENMESİNDEN SORUMLUDUR.
 
- Geçmiş yıllardan edindiğimiz tecrübe ve bize ulaşan taleplere göre, stantların tek bir bölgede yoğunlaşmamasını, özellikle Toros Caddesi, Atatürk Caddesi, Ziyapaşa Bulvarı, Turgut Özal Bulvarı başta olmak üzere daha geniş bölgelere yayılmasını önemle tavsiye ederiz. 2018 karnavalında birçok etkinlik yapılması planlandığından, şehrin birçok noktasında hareketlilik söz konusu olacaktır.
 
- Caddeler boyunca her bir kaldırımda en fazla 2 sıra stant kurulmasını önemle tavsiye ederiz.
 
- Karnaval stantlarında, karnaval ruhuna uygun ürünlerin dışında satış olmamalı, siyasi ve ideolojik içerikli unsurlara yer verilmemelidir.
 
- Karnaval komitesine satış stantları ile ilgili herhangi bir başvuru yapılmamasını bir kez daha hatırlatmak isteriz. Stant konusunda tarafımıza ulaşan mesajlar değerlendirilmeyecek ve cevaplanmayacaktır.
 
- Karnaval komitesinin yukarıda belirtmiş olduğu görüşler tavsiye niteliğinde olup, konuyla ilgili yerel yönetimlerin alacağı kararlar, uygulamalarda değişikliklere yol açabilir. Bu tür uygulama değişiklikleri, karnaval komitesiyle ilgili değildir.
 
Sevgi ve saygılarımızla,
 
Karnaval Komitesi