Anasayfa
| EN | EN
V. ULUSLARARASI
PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI
8 Nisan 2017
Duyurular
DUYURU: KARNAVAL SÜRESİNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR
Sevgili Dostlar,
 
Yine bir Nisan'da Adana'da buluşması ve Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı ile hep birlikte portakal çiçeği kokan Adana sokaklarında olmaya hazırlanmaktayız.
 
Hem Adana'dan, hem de başka şehir ve ülkelerden güzel Adanamıza gelecek olan katılımcılara, daha önceki yıllarda da olduğu gibi muhteşem bir deneyim yaşatarak, güzel anılarla ayrılmalarını sağlamak en büyük amacımızdır.
 
Bu nedenle, her yıl olduğu gibi, karnaval süresince dikkat etmemiz gereken bazı konuları sizlere hatırlatmak isteriz;
 
- Esnaf arkadaşlarımızdan Karnaval'ı bir fırsat gibi görerek, fiyatlarında artışlar yapmamalarını, gelen misafirlerimize günlük fiyatlarını uygulamalarını rica ediyoruz.
 
- Karnaval süresinde Adana'da olan herkes bizim misafirimizdir. Kendilerine her konuda yardımcı olup, Adana misafirperverliğini en sıcak şekilde göstermeliyiz.
 
- Karnaval boyunca başkalarına karşı hoşgörülü ve güler yüzlü olmalıyız.
 
- Karnaval boyunca siyasetsiz ve her türlü ayrımcılıktan uzak, gerçek bir bahar şöleni, bir bayram havasında olmalıyız.
 
- Şehrimizin gururu Adanaspor ve Adana Demirspor taraftarlarımızın, geçmiş yıllarda da olduğu gibi, karnaval boyunca rekabeti unutup, kardeşçe ve kol kola olabildiklerini herkese gösterdiklerini görmeyi arzulamaktayız.
 
- Çocuklu aileler, kadınlar ve yaşlılar başta olmak üzere, yardıma ihtiyacı olanlara yardımcı olmalıyız.
 
- Eğlencemizle başkalarına rahatsızlık vermemeye özen göstermeliyiz.
 
- Karnaval boyunca sokakların temizliğine özen göstermeliyiz. Unutmayalım ki bu karnaval, biz eğlendikten sonra o sokakları temizleyecek olan kardeşlerimizin de karnavalıdır.
 
- Özellikle en yoğun olacak Cumartesi - Pazar günlerinde, trafikteki ve caddelerdeki yoğunlukla ilgili olarak sabırlı ve hoşgörülü olmalıyız. Yılda sadece bir hafta sonu yaşanan bu durumun, şehrimize sosyo-ekonomik katkılarını da düşünerek, 2 gün sabretmenin çok zor olmadığını anımsamalıyız.
 
Saygı ve sevgilerimizle,
 
Nisan'da Adana'da...